O nás: Dve percentá

www.Dve Percentá.sk je vyhľadávač neziskových organizácií, ktoré sa uchádzajú o 2% z vašich daní. www.Dve Percentá.sk vám umožňujú vyhľadávať neziskové organizácie podľa názvu organizácie, mesta alebo kľúčových slov.

Portál je projektom občianskeho združenia WellGiving. Kontakt: info(zavinac)dvepercenta.sk

well giving znamená darovať dobre. Darovať zmysluplne. Darovať so záujmom. well giving znamená darovať ľuďom, ktorí robia zázraky, menia svet, uľahčujú život iným, vedia poďakovať, pokúšajú sa vytvoriť nebo tu a teraz.

Našou misiou je prostredníctvom zaujímavých filantropických projektov inšpirovať ľudí pre dobro a poskytovanie pomoci.

well giving to sú 3 stránky NÁDEJE:

 1. Individuálna filantropia

  www.dakujeme.sk - e-nástroj na poskytovanie adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a aktívnym organizáciám

 2. Angažovaná filantropia

  alebo "venture philanthropy" popisuje filantropické aktivity, ktoré uplatňujú skúsenosti z podnikateľskej kultúry

  www.charityshop.sk - E-shop, ktorého cieľom je napomôcť k nezávislosti ľudí so zdravotným postihnutím a ženám podnikateľkám, ktoré boli dlhodobo nezamestnané a k udržateľnosti neziskových organizácií.

 3. Budovanie dôvery v neziskové organizácie

  www.dveperecenta.sk - vyhľadávač, ktorý obsahuje databázu 33839 mimovládnych organizácií a predvyplnené tlačivá na venovanie 2%.

Našli ste nesprávne údaje a chcete ich opraviť?

Všetky údaje preberáme zo zoznamu Notárskej komory. Za údaje ale neručíme, keďže Notárska komora ich poskytuje každý rok v inom formáte a štruktúre. Údaje si vždy overte aj na stránke Notárskej komory notar.sk.

 1. Skontrolujte si údaje v zozname Notárskej komory. Ak údaje nie sú správne ani na webe Notárskej komory, neexistuje už žiadna možnosť ich opravy (chybne ste sa zaregistrovali alebo notár urobil chybu a vy ste si to nevšimli). Po podpise registrácie u notára už nemáte možnosť dodatočnej zmeny údajov.
 2. Až keď zistíte, že údaje na dvepercenta.sk sú iné oproti údajom Notárskej komory, napíšte nám na info@dvepercenta.sk so žiadosťou o opravu.
 3. Emaily, kde žiadate o zmenu údajov na iné, ako sú uvedené v zozname Notárskej komory, budeme ignorovať. Takéto zmeny nevykonáme.

Autori projektu www.dvepercenta.sk

 • WellGiving, o.z. (darujte nám 2%)
 • Kód a programovanie: Daniel Duriš, Basta digital (v prípade chýb, kontaktujte vyššie uvedený email, nie programátora)
 • Design stránok: Peter Kincel (2017+)
 • Pôvodný design stránok (2006-2016): Rudolf Hausleitner (in memoriam)

Ste nezisková organizácia? Získajte viac financií z 2%!